Biuletyn Informacji Publicznej

Zawiera informacje publiczne w postaci elektronicznej, wymagane przez polskie prawo.

Instrukcja

Instrukcja posługiwania się BIP Zespołu Szkół w Tłuszczu.
Co to jest BiP ?

Biuletyn Informacji Publicznej to urzędowy publikator teleinformatyczny, składający się z ujednoliconego systemu stron w sieci informatycznej. BIP został stworzony w celu powszechnego udostępniania informacji publicznej.

Dostęp do informacji publicznych zawartych w Biuletynie jest możliwy poprzez stronę główną Biuletynu - według menu podmiotowego lub przedmiotowego albo poprzez podmiotowe strony Biuletynu.

Informacje publiczne zawarte w Biuletynie organizuje się w postaci baz danych, a ich udostępnianie odbywa się w oparciu o mechanizmy baz danych.

Podstawa funkcjonowania biuletynów informacji publicznej

Na podstawie ustawy o dostępie do informacji publicznej, podmioty władzy publicznej zostały zobowiązane do utworzenia urzędowego publikatora teleinformatycznego o nazwie Biuletyn Informacji Publicznej czyli w skrócie BIP.

Biuletyn jest ujednoliconym systemem stron w sieci teleinformatycznej. Tworzy się go w celu powszechnego udostępniania informacji publicznej.

Zaletą Biuletynu jest stała dostępność do informacji - z dowolnego miejsca i o dowolnej porze przy wykorzystaniu powszechnie stosowanych przeglądarek internetowych, w które wyposażone są praktycznie wszystkie komputery osobiste.

Podstawą funkcjonowania Biuletynów Informacji Publicznej są następujące akty prawne:


Jak korzystać z BIP ?

Korzystanie z niniejszego Biuletynu Informacji Publicznej nie różni się od przeglądania innych dostępnych w Internecie stron www.

Prosimy o stosowanie tych samych zasad jakie kierują Państwem przy odwiedzaniu różnych zakątków sieci WWW.

W każdej części biuletynu będzie Państwu towarzyszyć Menu Główne - dostępne w lewej części okna przeglądarki internetowej. Dodatkowo w treści informacji umieszczonej w prawej części ekranu - znajdziecie Państwo "słowa klucze" tzw. odsyłacze (ang. links), które stanowią powiązania z innymi elementami biuletynu zgodnie z ich znaczeniem.

Wygodnym narzędziem jest udostępniony pod hasłem "SZUKAJ" moduł wyszukiwania . Pozwala on w szybki sposób przeszukać zasoby Biuletynu Informacji Publicznej pod kątem wybranego słowa kluczowego. Po wpisaniu szukanego słowa i kliknięciu na przycisk "SZUKAJ" pojawi się lista stron, w których żądane słowo występuje.


Informacje zawarte w Biuletynie najczęściej podawane są w jednej z 3 postaci:

  • tekstu (HTML)
  • obrazów w formacie JPG
  • dokumentów w formacie PDF.


Wytworzył:brak danych, data: brak danych r., godz. brak danych
Wprowadził:Grażyna Marszał, data: 19.05.2011 r., godz. 11.16
Ostatnia aktualizacja:Grażyna Marszał, data: 12.02.2012 r., godz. 17.17
Rejestr zmian:
CzasAdministratorOpis zmiany
12.02.2012 r., godz. 17.17Grażyna MarszałEdycja strony
12.02.2012 r., godz. 17.16Grażyna MarszałEdycja strony
05.07.2011 r., godz. 19.23Grażyna MarszałEdycja strony
05.07.2011 r., godz. 19.20Grażyna MarszałEdycja strony
20.05.2011 r., godz. 10.25Grażyna MarszałEdycja strony
19.05.2011 r., godz. 11.16Grażyna MarszałDodanie strony

Strona oglądana: 1118 razy.